''Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın Projesi''

''Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın Projesi''

Millî Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği, SİSAY Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği iş birliği ile Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı ortaokullarda eğitim gören bir milyon öğrencinin ücretsiz bir şekilde sinemayla tanıştırılması amacıyla hazırlanan proje devam ediyor.

Projenin amacı, millî ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek öğrencilerimizi hayata hazırlamak, böylece onların kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmak, öğrencilerin hayal gücünü geliştirmesine imkân sağlamak, anı kültürü oluşturmak ve çevresine daha duyarlı bireyler yetiştirmektir.

İl Millî Müdürlüğü'müze bağlı tüm resmî ilkokul ve ortaokullarda öğrenim gören öğrencilerimiz arasından belirlenen ve daha önce sinemaya gitme imkânı bulamayan 60 bin öğrencimiz projeden yararlanacak.

Kültür ve Sanatla Tanışma

Proje kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığının desteği ile öğrencilerimiz bulundukları illerdeki sinema salonlarında ücretsiz film seyretme imkânı bulacak. Öğrencilerin sinema salonlarına ulaşımları ise Türkiye Belediyeler Birliği desteği ile belediyeler tarafından sağlanacak. Bu proje ile öğrencilerimizin erken yaşlardan itibaren kültür ve sanat hayatıyla tanışmaları, hayal perdesinin ayrıntılarını keşfetmeleri hedefleniyor.

13 Kasım-20 Aralık 2019 tarihleri arasında 20 sinema salonunda yürütülecek etkinlikler kapsamında "Konuşan Hayvanlar 2019" ve "Masal Şatosu 2019" adlı filmler öğrencilerimize izlettirilecek.

 

26.11.2019 654